Blog

SAĞLIKTA GELİŞEN TREND: EVDE SAĞLIK

evde bakim

SAĞLIKTA GELİŞEN TREND: EVDE SAĞLIK

 

Son günlerde sıklıkla yaşandığı gibi; bir gripal enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz, sizi rahatsız eden yoğun şikayetleriniz olabilir ancak bir sağlık kuruluşuna başvurma konusunda endişe ve kararsızlık yaşayabilirsiniz.
Kendinizin ya da bir yakınınızın sağlığıyla ilgili merak ya da şüphe ettiğiniz konular olabilir. Ancak merak ettiklerinizle ilgili hangi sağlık kuruluşunun hangi bölümünden yardım alabileceğinizi de bilmiyor olabilirsiniz.

Destek alabileceğiniz birim ya da kurum var. Hem de düşündüğünüzden de yakın…

Gelişen teknoloji; sağlık hizmetlerinin pek çoğunun sağlık kurumları dışında örneğin evlerde verilmesine de olanak sağlıyor.

Evde bakım, evde muayene, evde tedavi, evde sağlık, ev ziyareti gibi uygulama ve isimlendirmelerin temelinde evde sunulan hizmetin içeriği ve kapsamındaki değişiklikler yer alıyor.

Evde sağlık hizmetleri, ihtiyaç duyulan HER TÜRLÜ sağlık ve bakım hizmetlerinin, her yaşta, HEKİM GÖZETİMİNDE kişilerin tercih ettikleri ortamlar, örneğin evlerinde, sunulmasını içeriyor.

Evde sağlık; bireyin yaşamını etkileyen hastalık durumunun oluşmadan önlenmesi, oluştuysa da günlük yaşam aktivitelerine etkisinin en aza indirilerek, kişilerin en kısa sürede en yüksek düzeyde fonksiyon görme becerisine ulaşmalarını ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını sağlayan profesyonel ve multidisipliner bir ekibin sunacağı kapsamlı bir hizmet modeli.

Gazi Hastanesi Evde Bakım olarak; bütüncül bir yaklaşımla, uzman hekim desteği ile evde kullanılabilecek uzaktan tetkik ve muayene teknolojik cihazlarını kullanarak, hasta ve yakınlarıyla iş birliği içinde sağlık sorunlarına hızlı, konforlu ve kaliteli çözüm sunuyoruz.

EVDE HEMŞİRELİK HİZMETLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir